Deprecated: class-phpmailer.php is deprecated since version 5.5.0! Use wp-includes/PHPMailer/PHPMailer.php instead. The PHPMailer class has been moved to wp-includes/PHPMailer subdirectory and now uses the PHPMailer\PHPMailer namespace. in /var/www/wp-includes/functions.php on line 4964
אודות - שמורת הקופים - חברה לתועלת הציבור - חיים חדשים לקופי חוות מזור

Deprecated: class-oembed.php לא קיים מאז גרסה 5.3.0! השתמשו ב wp-includes/class-wp-oembed.php במקום. in /var/www/wp-includes/functions.php on line 4964

אודות שמורת הקופים – חיים חדשים לקופי חוות מזור


שמורת הקופים בע״מ (חברה לתועלת הציבור) קמה במטרה לפדות את 1,250 הקופים שנותרו בחוות מזור ערב סגירתה, להקים עבורם שמורה מיוחדת ולאפשר להם לחיות את חייהם בחופש ובכבוד.

אחרי 23 שנים של סחר אכזרי בקופים לניסויים, בזכות מאבק ציבורי נחוש, נסגרה חוות מזור בינואר 2015. במהלך שנות פעילותה ייבאה החווה למעלה מ-1,000 קופים שנחטפו מהטבע במאוריציוס ומכרה כ-6,000 גורי קופים שנולדו בחווה לניסויים – רובם המוחלט למעבדות מעבר לים. 


בשבועות שלפני סגירת חוות מזור נותרו בה כ-1,250 קופים ילידי החווה, שהיו בסכנת יצוא מיידית למעבדות ניסויים בארה״ב. את הקופים הללו אנחנו פדינו בעזרת תרומתו הנדיבה של התורם המייסד ונשיא הכבוד של שמורת הקופים, מר עדי גיל, בקרוב ל-2 מיליון דולר. מאז הם מוחזקים תחת אחריותנו ובטיפולנו.


במהלך שנת 2017 פרש אחריותו גם המשרד להגנת הסביבה, באמצעותנו, על קופי חוות מזור ומשתתף בעלויות אחזקת הקופים ושיקומם בתקצוב זמני.

 

המשימות העיקריות של שמורת הקופים ל-2018-2019:

מציאת פתרון ותקציב קבע, באמצעות גופי החקיקה והממשלה, לקופי מזור.

העברת הקופים למקלט קבע בתנאי מחיה העונים על צרכיהם, רווחתם ושיקומם.

העלאת המודעות הציבורית בנושא קופי מזור וזכויות בעלי החיים ככלל, באמצעות תרומות ופעילויות.

 

אנחנו מזמינים את הציבור לקחת חלק בפעילות החשובה למען קופי מזור, שהפכו לסמל לשחרור בעלי חיים ולדוגמה כיצד עלינו כחברה לנהוג באלה שנותרו תחת חסותנו.

 

דירקטוריון והנהלה


 

 עדי גיל, תורם מייסד ונשיא כבוד

עדי גיל

עדי גיל הינו איש עסקים ישראלי-אמריקאי שמקדיש את מרבית זמנו ומרצו להצלת בעלי חיים. עדי תורם לעמותות בישראל ובארה”ב, שותף להצלת חיות הבר ולהקמת מקלט לנשרים בעקבות השריפה בכרמל . מייסד קרן AGWC לשימור עולמי. עדי תרם את הסכום הנדרש לפדיון 1,250 הקופים שנותרו בחוות מזור ושיועדו למכירה לניסויים במעבדות בארה”ב ובכך הצילם מגורל מר ממוות.

 

 עמוס רון, מייסד ויו”ר הדירקטוריון

עמוס רון

כיהן משנת 1975  ועד 2008 כמנהל בכיר בממשלת ישראל, בהסתדרות הציונית העולמית ותאגידיהן. רון שימש כמנכ”ל רשות הנמלים והרכבות וכמנכ”ל משרד האנרגיה והתשתיות, בנוסף שימש כיו”ר פי-גלילות, יו”ר הועדה הלאומית לתקשוב, סמנכ”ל בזק, מנהל מחוז הצפון של החברה למתנ”סים וחבר המועצה לשידורי כבלים ולווין. עמוס היה יו”ר צוות המו”מ לשלום עם ירדן בנושאי אנרגיה ומשאבי טבע ויו”ר ועדת התשתיות (אנרגיה, סביבה, מים ותחבורה) בפרויקט AIX של האיחוד האירופאי. כיום משמש רון כיו”ר חל”צ שמורת הקופים, דירקטור בחברת “דור-אלון”, יו”ר ההנהלה של ארגון הגג של ארגוני הנכים בישראל ומועדון ״עדיף״ ועוד.

 

יוסי חזאי, מנכ״ל

יוסי חזאי עבד בתפקיד יועץ השר להגנת הסביבה גלעד ארדן בתקופה בה הוחלט על סגירת חוות מזור ולקח חלק חשוב במהלך. כמו כן שימש גם כיועץ לשר התקשורת. במשך שנים רבות עבד בתפקידים בכירים בחברת פרטנר וחברת עמידר. שוחרר מצה״ל בדרגת סגן אלוף. מתנדב בחברת איקומיוניטי – מפעל למחזור פסולת אלקטרונית בסיוע לבעלי צרכים מיוחדים. בעל תואר ראשון במדעי המדינה וקרימינולוגיה ותואר ראשון נוסף מהטכניון בניהול עסקי  בכיר. כיום בעלים של חברת אבטחת מידע וסייבר והחל מנוב׳ 2017 בתפקידו כמנכ״ל שמורת הקופים.

 

חברי הדירקטוריון: עמוס רון (יו״ר), יוסי חזאי, טל גלבוע, עו״ד סיון זבולון-נוה, אופיר בן-חמו, אורי אדם, יניב אריאל, גדעון רף

חברי ועדת הביקורת: נויה ארז, ננה שרייר, עדי להב

יועץ משפטי: עו״ד קובי כשדי

 

 

ארגון האב AGWC


חל״צ שמורת הקופים הינה בבעלות הארגון AGWC, Ady Gil World Conservation המבוסס בארה״ב.

הארגון נוסד בשנת 2010 על ידי התורם המייסד ונשיא הכבוד של שמורת הקופים עדי גיל. הארגון מאמין בזכותם של בני האדם לחיות את חייהם באושר ובמינימום נזק לסביבה ולבעלי החיים.

מסעו של עדי לייסוד הארגון החל באימוץ של תרנגול הודו בשם ״שלום״, ניצול מתעשיית הבשר באמריקה שפקח את עיניו לסבל הרב והבלתי הכרחי שעוברים בעלי החיים בה.

״את השם ״שלום״ בחרתי כי משמעותו היא שאני מוצא את השלום שבי דרך עזרה לבעלי חיים״, אומר עדי.

בשנת 2010 מכר עדי שתי חברות בבעלותו, American Hi Definition Inc ו-Sweetwater Digital לרשת NEP. שתי החברות צברו את הונן משידורי טלויזיה של כמעט כל פרסי תעשיית הבידור בארה״ב, ובכללן טקס פרסי הגראמי ופרסי האמי, לצד שידור תוכניות אירוח מובילות כמו The Tonight Show עם ג׳יי לנו ותוכניותיהם של ד״ר פיל וג׳ימי קימל. ֿעם הכספים שהרוויח הגשים את חלומו להקים את ארגון AGWC.